תיקון מקררים  תיקון מכונות כביסה  תיקון מייבשים  תיקון תנורים  תיקון מדיחים  טכנאי מקררים  טכנאי מכונות כביסה  טכנאי תנורים  טכנאי מדיחים  שירות ווירפול שירות תדיראן  שירות אמקור שירות אמנה  שירות גנרל 

אמינות בשירות
חברת שירות ותיקון -
מרכז טכנאים מומחים 052-2510048

ספק שירות מורשה: משרד הביטחון, חייל האוויר  / עיריית תל אביב / תנובה / שגרירויות ועוד

שירות באזור - תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בני ברק, חולון, בת ים, ראשון לציון, פתח תקווה, קרית אונו, גני תקווה, ראש העין, רמת השרון, הרצליה, כפר שמריהו, נוף ים, רעננה, הוד השרון, כפר סבאתדיראן / אמקור
שירות תיקונים למקררי תדיראן / אמקור
שירות מהיר, אמין ובאחריות

 

 מלאי חלפים מקוריים    14 שנות מקצועיות    אחריות מלאה לתיקון 

מומחיות בכל הדגמים של תדיראן אמקור

052-2510048 יובל 
ייעוץ חינם
050-7313200
טכנאים מקצועיים, בעלי רשיון ותעודת חשמל ממשרד העבודה

אזור מתן השירות - תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בני ברק, חולון, בת ים, ראשון לציון, פתח תקווה, קרית אונו, גני תקווה, ראש העין, רמת השרון, הרצליה, כפר שמריהו, נוף ים, רעננה, הוד השרון, כפר סבא

 מקרר הוא מכשיר חשמלי או גזי העושה שימוש בקירור כדי לסייע בשימור מזון. מקרר ביתי הוא מכשיר נפוץ ביותר. בישראל כ-99.6% (לפי נתוני הלמ"ס) ממשקי הבית מחזיקים במקרר. שיעור זהה דומה לבעלי מקררים ביתיים מקרב משקי הבית האמריקאיים. המקרר עובד על ידי משאבת חום העובדת במעגל קירור. מקרר תעשייתי הוא בפשטות מקרר המשמש לצורך מסחרי, כגון במסעדה או מרכול, וקיבולת הנפח שלו גדולה יותר מזה הביתי.

מקרר עשוי להכיל תא קירור או תא הקפאה, או את שניהם גם יחד. מקרר בעל שני תאים כאלה הוצג לראשונה לשוק בשנת 1939 על ידי ג'נרל אלקטריק. יש כיום מקררים המחולקים לארבעה תאים שונים: תא הקפאה (18°C-), תא בשרים (0°C), תא קירור (4°C), ותא ירקות (10°C).

קיבולת המקרר נמדדת בליטרים. ערכי הקיבולת למקררים ביתיים רגילים נעים בין 400 לבין 800 ליטר. כאשר בדרך כלל היחס בין תא הקפאה לתא הקירור הוא אחד לשלוש. צריכת החשמל של המקררים מדורגת בין A (חסכוני) ל-G (בזבזני). צריכת החשמל של מקרר ממוצע הינה כשל 2 נורות ליבון רגילות (כ-200 וואט שעה), עם זאת, מכיוון שפעולתו של המקרר אינטנסיבית בניגוד לרוב מכשירי החשמל, ההשלכה הכספית במקרר בזבזני בחשמל, יכולה להיות במאות שקלים בשנה.

תוכן עניינים
1 היסטוריה
2 אופן פעולה
3 יצרני מקררים בולטים
4 בטיחות
5 ראו גם
6 קישורים חיצוניים
7 הערות שוליים


היסטוריה


 בתי קרח היו קיימים במשך אלפי שנים ונועדו לספק קרח לשם קירור מזון בחודשי הקיץ. רק בשנים האחרונות של המאה ה-19 החל השימוש בארונות קרח כאמצעי ביתי לקירור. את הקרח היו רוכשים מיצרני קרח מסחריים.

בשנת 1865 יצר ג'יימס האריסון האוסטרלי את המקרר השימושי הראשון שפעל על עקרון דחיסת גזים. מבשלת שיכר שכרה את שירותיו כדי שיבנה מכונה לקירור בירה.

ב-1857 הציגה תעשיית אריזת הבשר בשיקגו את הרכב המקורר הראשון, שנועד למנוע קלקול הבשר בזמן העברתו. ב-1866 הוצג באילינוי קרון רכבת מקורר ראשון, שנועד להובלת פירות. הקרון שימש להובלת תותי שדה.

המקרר הביתי הראשון יוצר כפי הנראה בשנת 1913 בידי פרד ו. וולף ג'וניור בשיקגו, תחת השם DOMELRE (ראשי תבות של DOMestic ELectric REfrigerator). המכשיר לא רשם לזכותו הצלחה מסחרית. הצלחה גדולה יותר נרשמה בשנת 1916, עת הציגה חברת Kelvinator של אדמונד קופלנד וארנולד גרוס מקרר, שמנגנון פעולתו מבוסס על משאבת חום, כמו מקררים בני ימינו.

המקררים הראשונים היו למעשה שדרוגים של ארונות קרח, אשר עליהם התקינו יחידת קירור. המנוע, המדחס והמעבה הותקנו לצד הארון או במרתף הבית.

מקררים שיחידות הקירור שלהם מוכלות בתוכם יוצרו החל מ-1925.

היחידות הראשונות השתמשו בחומרים רעילים, בייחוד אמוניה, גפרית ומתיל כלורי כחומרים המשמשים לקירור.

המקרר הראשון שהייתה לו תפוצה רחבה היה דגם "Monitor-Top" של ג'נרל אלקטריק מ-1927. מעל 1,000,000 יחידות שלו יוצרו, וחלקן שרדו ופועלות עד היום.

רק ב-1931 יצרה חברת "דופונט" את המקרר הראשון שלא הכיל חומרים רעילים או דליקים.

בעשרות השנים שחלפו מאז נותר מנגנון הפעולה של המקרר ללא שינויים משמעותיים. המקררים נבדלים לאורך הזמן זה מזה בעיקר בעיצוביהם, בחלוקת התאים שבהם, ובבקרות שונות אשר השתכללו בהם.

בחלק מהמקררים יש תוספות כמו בר חיצוני, קיוסק, ופיקוד שבת.

 אופן פעולה
 
בדרך כלל ניתן לומר כי תהליך הקרור נעשה באמצעות מניפולציה על גז (בדרך כלל פריאון במקררים חדישים גז ידידותי לסביבה). תהליך הקרור מבוסס על מחזור קירור תרמודינמי דו שלבי מסוג דחיסת אדים. בשלב הראשון של מחזור הקירור, מדחס דואג לעלות את לחץ גז שמשמש כחומר הקירור ללחץ העיבוי והופכו לנוזל, שפולט את חומו לסביבה חיצונית באמצעות המעבה שנמצא בגב המקרר. בחלק השני של המחזור מופחת לחץ הגז ללחץ המתאים ללחץ האיוד, כיוון שהנוזל מתפשט לגז, הוא סופג חום מהסביבה (שהיא תוכו של המקרר) באמצעות המאייד, וחוזר חלילה.

קיימים מקררים הפועלים ללא גז בשיטת קירור תרמואלקטרי המבוססת על העברת זרם דרך צמד מוליכים הגורם למעבר חום הפוך מהחלק הקר יותר לחלק החם.

יצרני מקררים בולטים
בעולם ישנם יצרנים רבים, לדוגמה:

אמנה (חברה) - ארצות הברית.
סמסונג - קוריאה.
בישראל ישנם שני יצרנים גדולים של מקררים:

"קריסטל" - ממוקם באזור התעשייה בעפולה. מייצר מקררים תחת השמות "אמקור" ו"תדיראן".
"קירור בני" בבאר שבע - מקררים תעשייתים.
בעבר היה מקובל בעברית (כבאנגלית) השימוש במונח "פריג'ידר", שמו של מותג מקררים אמריקני, כשם גנרי המהווה מילה נרדפת למקרר.

 בטיחות
כיום למקררים בעלי תו תקן ישראלי, הדלת ניתנת לפתיחה מבפנים, זאת כלקח ממקרים בהם ילדים נלכדו במקררים שהושלכו ונחנקו למוות. מכיוון שבמקררים ישנים לא ניתן לפתוח את הדלת מבפנים, יש לפרק את הדלת מהמקרר לפני השלכתו.

הערות שוליים
^ "הכניסה למקררים עזובים בחצרות בתים או במגרשים מסוכנת ביותר, שכן הנכנס למקרר אינו יכול לפתוח את הדלת מבפנים, ועלול להימצא בסכנת מוות. יש לעקור את הדלת של מקרר מקולקל." - מתוך עדכון לחוזר מנכ"ל משרד החינוך בנושא פעילויות קיץ.
מקור: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%A8

סיווג: אמקור תדיראן תיקון מקררים תדיראן אמקור טכנאי מקררים אמקור תדיראן, tneur ,shrti ,heui nerrho tneur ,shrti סיווג תיקון מוצרי חשמל באתר אמינות בשירות מאפשר למצוא שירותים: אמקור, תדיראן, תיקון אמקור, תיקון תדיראן, שירות תיקונים אמקור, שירות תיקונים תדיראן, שרות אמקור, שרות תדיראן, שרות תדירן, שירות תדירן, מומחה אמקור, מומחה תדיראן, תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בני ברק, חולון, בת ים, ראשון לציון, פתח תקווה, קרית אונו, גני תקווה, ראש העין, רמת השרון, הרצליה, כפר שמריהו, רעננה, הוד השרו, אמקור, תדיראן, תיקון אמקור, תיקון תדיראן, שירות תיקונים אמקור, שירות תיקונים תדיראן, שרות אמקור, שרות תדיראן, שרות תדירן, שירות תדירן, מומחה אמקור, מומחה תדיראן, תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בני ברק, חולון, בת ים, ראשון לציון, פתח תקווה, קרית אונו, גני תקווה, ראש העין, רמת השרון, הרצליה, כפר שמריהו, רעננה, הוד השרון

 

 

 

 

 

 

 

לייבסיטי - בניית אתרים